7 причин добре подумати перед покупкою дров

Цю статтю написано власником сауни з дров'яною кам'яницею, який за 3 роки користування нею пізнав усі тонкощі цієї справи та зробив певні висновки. Ось кілька помилок та особливостей, з якими я зіткнувся за період своєї практики у сфері експлуатації саун. Печі для саун на дровах можна купити тут

1. Електрокам'янка гріє гірше?

Досить широко поширена думка (особисто мені неодноразово доводилося чути), що електрична кам'янка прогріває приміщення гірше, ніж дров'яна. Це несправедливе твердження. Так можна сказати тільки в тому випадку, якщо ви підібрали електрокам'янку невідповідної потужності. Справа в тому, що для будь-якої моделі електричної кам'яниці відповідає обсяг парильного приміщення, що рекомендується. Також даються поправні коефіцієнти на теплопоглинаючі поверхні (скло, камінь та ін.). Якщо обсяг сауни перевищує рекомендований для електропечі обраної потужності, це призведе до недостатньо швидкого прогріву приміщення і недостатньо високої температури всередині приміщення.

Тому перед покупкою кам'янки для сауни необхідно порахувати її точний фактичний обсяг, а потім додати площу неутеплених поверхонь з коефіцієнтом 1.2 до обсягу приміщення. При підборі каменки необхідно орієнтуватись саме на цей обсяг. Якісні електрокаменки для сауни доступні на сайті saunashop.com.ua

2. Використовувати дров'яну кам'янку - брудна робота.

Вам доведеться мати справу з дровами. Звучить банально, але варто задумуватись, якщо ви ще з цим не стикалися. Закладати дрова в топку, очищати зольник. Руки неминуче брудняться сажею. Дрібні частинки попелу розлітаються по приміщенню в момент відкриття дверцят каменки або вилучення зольника.

3. Не завжди вдається вийти на бажану температуру.

Скільки разів я недотоплював або перетоплював грубку. У результаті замість бажаних 70 °С виходило або 60 °С або 80 °С. З електричною каменкою температура підтримуватиметься градус у градус завдяки роботі температурного датчика.

4. Жар від електричної кам'яниці відрізняється?

Не намагайтеся прогріти приміщення. Пекти призначена для прогріву каменів, які в ній лежать. Так ось приміщення має прогріватися камінням, що лежить у печі. І немає ніякої різниці, ніж цей камінь прогрітий – листом металу або металевим ТЕНом. Також некоректно порівнювати дров'яну кам'янку з 60 кг каменів та електричну з 20 кг. Відчуття від тепла 60 кг каменів відрізнятимуться від 20 кг. І ефект від піддавання на 20 кг каменів відрізнятиметься від 60 кг.

5. Дров'яна кам'янка вигідніша за електричну?

Якщо вам безкоштовно дістаються дрова – так. Якщо дрова треба купувати – швидше за все, дров'яна буде коштувати дорожче.

6. Необхідність присутності у лазні для прогрівання приміщення.

Сувора правда, але дров'яну кам'янку потрібно розтоплювати особисто. А ось на електричній можна виставити затримку увімкнення. Наприклад, перед відходом на фітнес можна поставити годинну затримку включення. І до вашого приходу через 2 години кам'янка буде як годину працювати і сауна буде прогріта до необхідної температури.

7. Економія простору.

Електрична кам'янка займає менше місця. Із цим ніхто не посперечається. Та й вибір серед електричних кам'янок ширший, що дозволяє вибрати екстер'єр до душі.

Copyright © . All Rights Reserved