Як відбувається лиття пластмас під тиском?

У промисловості з переробки пластмас лиття пластмас на ТПА є найефективнішим методом виробництва. Що включає цей процес? Які компоненти потрібні для правильного лиття під тиском? Які переваги та сфери застосування процесу лиття пластмас під тиском? На ці запитання ми відповімо в наступній статті.

Що таке лиття під тиском?

Лиття під тиском – це процес, який використовується протягом століть. Проте за цей час він постійно вдосконалювався та модифікувався. Внаслідок цього сьогодні з'явилася можливість гнучко адаптувати виробництво до потреб підприємця. У двох словах, процес лиття під тиском включає впорскування рідкого пластифікованого матеріалу в підготовлену форму, яка приймає свою форму. Потім машини для обробки пластмас тверднуть, в результаті чого виходить готова деталь.

Процес лиття під тиском дозволяє отримати будь-яку форму. Проте варто наголосити, що для кожного компонента має бути своя прес-форма, яка створюється на індивідуальне замовлення клієнта. Тому лиття пластмас під тиском є найекономічнішим, коли планується масове виробництво.

Як відбувається лиття пластмас під тиском?

Лиття пластмас під тиском відбувається у циклічному порядку. Отже, процес повторюється, що значно полегшує багатосерійне виробництво. Цикл процесу лиття під тиском починається, коли прес-форма знаходиться у відкритому стані, а циліндр зміщений. Лиття пластмас під тиском відбувається в наступній послідовності:

  • сипучий матеріал із завантажувального бункера транспортується до фланця SC (охолоджувана зона втягування в циліндр шнека для протидії налипання матеріалу),
  • шнек, що обертається, переміщає, ущільнює і пластифікує масу,
  • маса дозується заданим ходом пластифікації,
  • шнек впорскує пластифіковану масу в закриту форму, використовуючи високий тиск і швидкість,
  • маса у формі стискається при охолодженні і переходить з рідкого стану в твердий,
  • шнек вдавлює масу у форму за допомогою тиску (це не тільки компенсує зменшення обсягу, але і дозволяє уникнути утворення усадкових порожнин і набухання),
  • починається новий процес пластифікації,
  • гвинт виводиться без обертання (це знімає вагу маси в тамбурі гвинта),
  • відбувається охолодження,
  • форма відкривається,
  • заготівля видаляється,
  • після чого процес упорскування пластмаси може початися знову.

Що потрібно для процесу лиття під тиском?

Лиття пластмас стає можливим завдяки взаємодії між машиною для лиття під тиском та закріпленою на ній прес-формою. Під час їхньої роботи також важливі правильні параметри, такі як температура та тиск. Тільки завдяки взаємодії цих компонентів можна створити пластикову деталь.

Машина для лиття під тиском

Процес лиття пластмас під тиском не може відбуватися без термопластавтомату. Це багатофункціональна машина, що дозволяє створювати деталі (див. пристрій та принцип роботи машини для лиття під тиском). Найважливішою перевагою цієї машини є висока повторюваність. Завдяки цьому можна отримати безліч однакових деталей, які не тільки надзвичайно деталізовані, а й довговічні. При виборі цих машин варто зробити ставку на перевірені моделі та придбати термопластавтомати KraussMaffei.

Роботи KraussMaffei та периферійні пристрої із пластику також відіграють важливу роль у процесі деталізації.

Технічні характеристики

Крім машин, лиття під тиском також потребує правильних параметрів під час виконання кожного циклу процесу упорскування. Перший - це температура. Він відповідає за правильну плинність. Якщо температура надто низька, маса залишається твердою або негнучкою, що робить процес лиття під тиском неможливим. Однак він також не повинен бути надто високим. Якщо він занадто високий, пластиковий матеріал руйнується та втрачає свої властивості, що безпосередньо призводить до погіршення якості продукції.

Другим важливим параметром є тиск у циліндрі машини. Це має значення при завантаженні пластичної маси у форму. Якщо тиск занадто малий, вся поверхня форми не буде заповнена пластиком, що призведе до появи бульбашок та порожнин. З іншого боку, занадто високий тиск може призвести до розбухання форми та витікання пластику.

Copyright © . All Rights Reserved